До 800 гривень економії: нардеп розповіла про зниження тарифів на газ

Кабмін України затвердить нові знижені тарифи на газ для населення 19 січня.

Про це вона повідомила народний депутат із фракції “Слуга народу” Юлія Гришина у своєму Telegram.

Гришина зазначила, що з 1 лютого максимальна ціна газу по Україні буде 6,99 грн/куб. Тариф на розподіл – максимум 1,79 грн.

“Тільки що закінчилася онлайн зустріч фракції з Прем’єр-міністром, т.в.о Міністра енергетики Вітренком Ю., Головою Антимонопольного Піщанською О., головою НКРЕКП Тарасюком В.В. по тарифах!” – написала вона.

За її словами, вже є проект відповідного рішення НКРЕКП про затвердження нових тарифів, а загальна сума платіжок з 1 лютого зменшиться на 500-800 гривень.

 

Що цьому передувало

  • З 1 січня в Україні зросли тарифи на тепло та електроенергію. Також у 2021 році українці платитимуть більше не лише за газ як товар, а й за його постачання.
  • 10 січня в низці регіонів України відбулися акції протесту проти підвищення комунальних тарифів, вони продовжилися та 11 січня. Протестують, зокрема, у Харківській, Полтавській, Миколаївській та Чернівецькій областях.
  • Кабмін має намір ввести державне регулювання цін на газ на період карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону, пропонована ціна – на рівні 6,99 гривні за кубометр. За словами прем’єра Дениса Шмигаля, це означає зниження в платіжках людей більш ніж на 30%.
  • На це негативно відреагував Міжнародний валютний фонд.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/energetics/cina-na-gaz-yaki-budut-cini-na-gaz-pislya-znizhennya-tarifiv-novini-sogodni-11285885.html

Перевести / Translate »