Мендель про порушення “тиші” на Донбасі: складно уявити, що ця територія в один момент “перестане гуркотіти”

Прес-секретар президента України Юлія Мендель заявила, що майже кожного дня відбуваються порушення оголошеного наприкінці липня перемир’я на Донбасі.

 

Однак, на її переконання, складно уявити, що наповнена зброєю та вибухонебезпечними речовинами територія в один момент «перестане гуркотіти».

«Слово «мир» на Донбасі чути найчастіше – і від цивільних, і від військових. Куди не зазирни, в кого не спитай, усі втомилися від життя поблизу війни, яка приносить тугу, біль і бідність», – зазначила Мендель.

Вона нагадала, що 27 липня 2020 року на Донбасі почала діяти нова домовленість про всебічний і всеосяжний режим припинення вогню. Це найдовший період тиші за шість з половиною років війни.

«Майже щодня відбуваються порушення перемир’я. Це можуть бути постріли, безпілотники, укріплення інженерних конструкцій, мінування. Однак складно уявити, що наповнена зброєю та вибухонебезпечними речовинами територія в один момент перестане гуркотіти. Тут понад 400 кілометрів лінії розмежування, де сходяться протилежні світогляди, страхи, злість, безсилля, злидні й розбиті надії. А пропаганда тут сприймається як беззаперечний факт. Та й на мирній території України щодня можна почути вибухи або постріли. Як же цього уникнути там, де триває війна?» – додала вона.

Водночас, за словами Мендель, попри це, перемир’я таки діє й дає результати. За даними ОБСЄ, за 5 тижнів до його початку було зафіксовано понад 18 тис. порушень, а за 7 тижнів опісля – всього понад тисячу. На 20 грудня в зоні проведення операції Об’єднаних сил було 49 бойових втрат, 45 із них – загиблі до початку перемир’я, і тільки чотири – після, а також 18 поранених.

За даними Генштабу, за цей же період 2019 року було 36 убитих і 129 поранених. У 2018 році – 51 убитий і 304 поранених. У 2017-му – 60 убитих і 308 поранених.

«Ці цифри свідчать про одне – які б не були провокації, домовленості про перемир’я дають свої плоди. Ми всі сподіваємося, що мир на Донбасі незабаром настане. Миру Україні! Цьогоріч зроблено безліч добрих справ, здобуто багато перемог… І попереду ще достатньо викликів, з якими ми впораємось. Мирного неба у новому році та будьмо добрішими одне до одного!», – резюмувала вона.

Перемир’я на Донбасі: що відомо

  • 22 липня учасники Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) з урегулювання ситуації на Донбасі дійшли згоди щодо повного і всеосяжного припинення вогню на лінії розмежування з 27 липня.
  • Однак штаб регулярно фіксує обстріли позицій Збройних сил. Протягом минулої доби, 30 грудня, в районі проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі зафіксовано п’ять порушень режиму припинення вогню. Серед українських військових бойових втрат та поранень немає.

 

Перевести / Translate »