“Це вже агресивно”: Кравчук прокоментував нові атаки Росії на Донбасі

Будь-які кроки України до реальних поліпшень ситуації на Донбасі нівелюються Росією.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” заявив перший президент України, голова української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Леонід Кравчук, коментуючи нові обстріли на Донбасі, внаслідок яких загинули два бійці ЗСУ.

“За місяці після проголошення режиму тиші порушень було, як засвідчила місія ОБСЄ, близько 2 тисяч. Це були дрібненькі, але вони були. А тут уже вбито двоє і поранено двоє. Зрозуміло, що це вже агресивно. Я зараз на відеоконференції, які ми проводимо, бачу, що та сторона – Росія і ОРДЛО, я пов’язую, це одне і те саме – шукають, без перебільшення, причини, аби за щось зачепитись і на цьому зупинити процес поліпшення або просування вперед щодо миру, все робиться для цього”, – заявив Кравчук.

Він нагадав, що раніше невдоволення Росії викликала постанова Верховної Ради про місцеві вибори, яка містила пункт щодо виборів у ОРДЛО.

“Вони місяць вимагали від нашої делегації, щоб Рада скасувала цю постанову”, – сказав глава української делегації у ТКГ.

Кравчук зазначив, що Росія і ОРДЛО “запропонували так звану дорожню карту руху до миру”, але будь-які кроки України до реальних поліпшень ситуації на Донбасі нівелюються.

Перемир’я на Донбасі

  • З опівночі 27 липня на лінії розмежування в районі проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі діє режим повного і всеосяжного припинення вогню.
  • Російські окупанти регулярно порушують умови перемир’я. Зокрема, 6 вересня російські окупанти грубо порушили режим припинення вогню на Донбасі, здійснивши обстріли українських позицій. Загинув український військовий, ще одного було поранено.
  • 30 жовтня о 00:28 окупанти здійснили обстріли з напрямку Пікузи на Водяне, використовуючи АГС і підствольні гранатомети. В результаті обстрілу загинули двоє військовослужбовців ЗС України. Це були морські піхотинці сержант Бондарюк Володимир Володимирович та старший сержант Старостін Михайло Григорович.

 

Перевести / Translate »