Руслан Стефанчук розповів, які законопроєкти розгляне Верховна Рада України у 2021 році

 

Уже з понеділка розпочинається пленарний тиждень. Чимало ЗМІ цікавляться: які законопроєкти розглядатиме Парламент України в цьому році? Починаючи з вересня 2020 року, Верховна Рада України спільно з Кабінетом Міністрів та Офісом Президента України працювала над Планом законопроєктних робіт на 2021 рік.

Наразі План налічує 376 законопроєктів, що згруповані за 20 різними блоками. Ці блоки відповідають основним напрямкам державної політики. Це і європейська інтеграція, і цифрова трансформація, й економічний розвиток, і охорона здоров’я, і освіта тощо.

Перший заступник Верховної Ради України Руслан Стефанчук розповів пресслужбі «Слуги народу», які законопроєкти передбачені Планом законопроєктних робіт на 2021 рік.

«Насамперед — це низка змін до Конституції України, пов’язаних із питаннями децентралізації. Крім цього, ми плануємо довести до завершення ті зміни до Конституції України, які були розпочаті попередніми скликаннями. Одна з них — зменшення складу народних депутатів України до 300 осіб. Це те, що обіцяли практично всі політичні партії, тому дуже сподіваюся, що матимемо підтримку», — наголосив Перший заступник Голови Парламенту України.

За його словами, наступного тижня Верховна Рада Україна має розглянути в другому читанні важливий законопроєкт «Про народовладдя через всеукраїнський референдум», що був передбачений у попередньому Плані. Ухвалення цього проєкту закону дасть можливість кожному українцю самостійно визначати стратегію та напрямки розвитку нашої держави. А також на 2021 рік передбачено розгляд законопроєкту про місцевий референдум.

До Плану увійшли й законопроєкти, що стосуються реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«Тут і питання, пов’язані із захистом прав мирних громадян, постраждалих унаслідок збройної агресії; питання перехідного правосуддя; питання корінних народів, що особливо важливо для повернення Автономної Республіки Крим», — зазначив Руслан Стефанчук.

Як зазначає політик, великий блок питань присвячено євроінтеграції та діджиталізації.

«Є ціла низка законопроєктів, пов’язаних із виконанням наших зобов’язань на шляху до адаптації національного законодавства України до стандартів Європейського Союзу. Великий блок законопроєктів, пов’язаних із цифровою трансформацією. Це питання, що стосуються електронної ідентифікації осіб, запровадження в правове поле України віртуальних активів і встановлення відповідного правового режиму цього виду валют», — розповів Руслан Стефанчук.

Крім цього, до Плану на 2021 рік увійшли й законопроєкти, що стосуються питань реформування судоустрою та правоохоронних органів. Це законопроєкти щодо повернення довіри до Конституційного Суду України. Це законопроєкти, що стосуються завершення судової реформи, перезапуску Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів та запровадження елементів народовладдя в систему судової влади. А також законопроєкти щодо запровадження інституту мирових суддів та інше.

«Важливий блок питань буде пов’язаний з антикорупційною стратегією, тому що ми повинні бачити своє місце і свій шлях щодо формування підходів до антикорупційної стратегії на період до 2025 року. Ми маємо максимально повно врахувати всі помилки, які були зроблені на цьому шляху. Окремо ми будемо працювати над цілою низкою кодифікаційних актів. Насамперед, це стосується рекодифікації цивільного законодавства, скасування Господарського кодексу України, який істотно перешкоджає економічному розвитку України. Це буде стосуватися розробки та прийняття нового Житлового кодексу України, тому що це ненормально, що на 30-у році незалежності України існує Житловий кодекс Української РСР, відповідно до якого ми сповідуємо ідеї ленінського комунізму», — додав Руслан Стефанчук.

За його словами, окрема увага буде приділена й кодифікації медичного законодавства, зокрема — підготовці  нової редакції Основ законодавства України про охорону здоров’я. Парламент України окремо розпочне велику дискусію, яка стосуватиметься соціального захисту громадян України. У порядку денному буде законопроєкт «Про недержавні пенсійні фонди», який дасть змогу отримати доступ до дворівневої системи нарахування пенсійного забезпечення.

«І 2021 рік — це рік великих дат для України: 30-річчя незалежності та 25 років із моменту прийняття Конституції України. Тому Верховна Рада України теж буде концентрувати свою увагу на прийнятті важливих для державотворчості законодавчих актів. Ми спробуємо цього року прийняти фундаментальний закон, який стосується державних символів України, порядку їх використання та захисту. І я щиро сподіваюся, що нам обов’язково все вдасться цього року», — зазначив Перший заступник Голови Верховної Ради України.

Перевести / Translate »