Facebook і Twitter видалили акаунти президента Бразилії через поширення фейків про Covid-19

Болсонару є чи не найактивнішим у світі політичним діячем, який заперечує небезпеку коронавірусу

Соцмережі Twitter і Facebook видалили сторінки президента Бразилії Жаіра Болсонару та 16 його прибічників, яких запідозрили в поширенні брехливих новин. Про це повідомляє Reuters.

У заявах Twitter і Facebook не уточняється через які саме фейки видалено сторінки, але говориться, що вони діяли відповідно до постанови суду.

Раніше суд в Бразилії зажадав заблокувати акаунти президента Бразилії і низки чиновників саме через поширення фейкових новин про коронавірус.

Серед тих, хто позбулися своїх акаунтів – одні з найбільш відомих прихильників бразильського президента Лучану Хангаї і голова бразильської робочої партії Роберто Джефферсон.

Також заблоковані сторінки бізнесменів, блогерів, військовослужбовців і парламентаріїв, які є прихильниками Болсонару.

Болсонару є чи не найактивнішим у світі політичним діячем, який заперечує небезпеку коронавірусу. Він неодноразово називав коронавірус «незначним грипом» й критикував запровадження обмежень.

Він досі з’являється на публіці без маски, а також демонстративно ігнорує правила гігієни і дотримання мінімальної дистанції. На масовій демонстрації проти карнтину він не носив маску, постійно кашляв, розмовляючи із сотнями прихильників.

Болсонару активно бореться з введенням карантинних заходів у Бразилії. Зокрема, 3 липня він ветував закон про обов’язкове носіння масок в громадьских місцях. Після цього він звільнив міністра охорони здоров’я, який закликав до запровадження заходів для соціальної ізоляції громадян.

7 липня Болсонару повідомив, що захворів на коронавірус. Оголошуючи журналістам про позитивний результат тесту, він демонстративно зняв маску.

Бразилія наразі займає друге місце у світі за кількістю інфікованих коронавірусом і поступається лише США.

Перевести / Translate »