На засіданні ТКГ не змогли документально затвердити перемир’я на Донбасі через позицію Росії

На сторони не змогли документально затвердити перемир’я на Донбасі через те, що Росія захотіла внести в спільну заяву власні правки.

Про це пише пресслужба української делегації в ТКГ.

Там розповіли, що єдиним питанням, яке розглядали на засіданні, стало дотримання режиму припинення вогню.

«Спільної заяви по факту, яку запропонував координатор Підгрупи з безпеки Глава СММ ОБСЄ Посол пан Х.Чевік, та на користь прийняття якої висловилася українська сторона, не прийняли. Російська сторона зажадала внести додаткові корективи у текст підсумкової заяви, які, на нашу думку, мали задум показати її у більш вигідному для неї світлі», — зазначили у пресслужбі.

Водночас речник української делегації Олексій Арестович розповів, що засідання тривало 6 годин. Україна навіть була готова до певних компромісів щодо окремих правок з боку Росії, але спільної заяви узгодити так і не вдалося. Наступне засідання заплановане на 14 квітня.

  • З кінця березня в соцмережах публікували численні відео з російською технікою, яка нібито рухається до кордонів України. 30 березня головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що , а бойовики продовжують провокувати на активну війну.
  • За даними української розвідки, Росія планує провокації, щоб викликати у відповідь вогонь українських військ на лінії зіткнення на Донбасі, а потім зайти своїми регулярними силами на підконтрольні бойовикам «ЛДНР» території під виглядом миротворців.
  • Тим часом президент Володимир Зеленський запевнив, що українська армія готова до будь-яких провокацій на Донбасі, зокрема й за участі російських військ.
  • Раніше українська делегація у ТКГ щодо Донбасу відмовилася продовжувати переговори в Мінську через «думку проросійського напряму та антиукраїнського характеру» в Білорусі. Про це заявив віцепремʼєр — міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, заступник голови делегації Олексій Резніков.
Перевести / Translate »