У Мінфіні сказали, чи загрожує Україні дефолт, якщо не буде траншу МВФ

 

Керівник міністерства фінансів Сергій Марченко повідомив, чи є ризик, що Україна може оголосити дефолт, якщо не отримає транш від Міжнародного валютного фонду.

Про це він заявив в ефірі програми Савіка Шустера “Свобода слова”.

“Коли ми планували бюджет цього року, ми передбачали роботу в програмі МВФ. Ми не розглядаємо варіантів, коли цього не буде (продовження співпраці з МВФ, – ред.), але однозначно нам би хотілося, щоб це було якомога раніше”, – сказав Марченко.

Крім того, міністр запевнив, що в Україні не буде дефолту, навіть за умови неотримання траншу МВФ державою в цьому році.

“Дефолту не буде, тому що дефолт це в першу чергу політичне рішення, а потім вже економічне. Економічних підстав для дефолту я не бачу”, – сказав чиновник.

Раніше Марченко повідомляв, що без траншу МВФ Україна не зможе перекрити той дефіцит, який прорахували в державному бюджеті на наступний рік. Водночас, за його словами, Україна тримається значно краще за своїх європейських сусідів.

“Український дефіцит – нижчий від середнього у Європі. 2021 року ми ще й суттєво його скорочуємо. Наголошую, ми скорочуємо його на 2% ВПП (52 млрд грн) у порівнянні з 2020 роком”, – зазначив Марченко.

Нагадаємо, 13 лютого місія МВФ завершила роботу в Україні, так і не узгодивши із українським урядом можливий перегляд програми Stand-By.

У Офісі президента заявили, що така відсутність результату говорить про те, що Україна “твердо захищає свою позицію”. А радник голови ОП Тимофій Милованов взагалі заявив, що місія МВФ в Україні “обкакалася”.

Голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев повідомив, що в 2021 році Україна зможе обійтися без грошей МВФ – і це не стане катастрофою. Водночас Кабінет міністрів розраховує отримати угоду про перший перегляд програми з МВФ на рівні персоналу до червня, але спершу треба виконати п’ять умов фонду.

 

Перевести / Translate »